הצלחה

עם לינוקס התחלתי בערך בכיתה י"א. התקנתי Mandrake על המחשב שלי, ושיחקתי איתו קצת. לא יצא מזה הרבה (בעיקר כי לא הצלחתי לקמפל את הדרייברים של המודם 56K שלי), אבל הבסיס נשתל.

אחרי הצבא, כשהתבקשתי לעזור בהתקנת Asterisk הדפסתי Cheat Sheet וצללתי לתוך העניינים. באותה הזדמנות גם למדתי PHP וקצת על ניהול שירותים בלינוקס.

ככה הכרתי מחדש את לינוקס, וכשקיבלתי לפטופ ענתיק עם פנטיום 3 600 מגהרץ היה לי ברור שאני מתקין עליו רק אובונטו במקום החלונות 98 שהיה עליו.

כשהגעתי לטכניון, לקח לי כמה שבועות להסגר על שיטת הלימוד שלי, עד שגיליתי שהכי כיף וקל לי ללמוד בחוות הלינוקס בבניין מדעי המחשב, שם מותקנת אובונטו על כ40 עמדות, ואחרי כחצי שנה של ישיבה יומיומית, במהלכה התברר למנהלי החווה שאני קצת יודע במה עניינים אמורים, הוצע לי להחליף אותם בתפקיד.

לאחר שצברתי כמה חודשי נסיון בחוות הלינוקס, הוצע לי לסייע בהעברת מעבדת SSDL מחלונות XP לאובונטו.

אחרי מספר חודשים נוספים, קיבלתי שיחת טלפון ממרצה בפקולטה למדעי המחשב שהכיר אותי במהלך העבודה בSSDL, ועכשיו עובד בגוגל בשנת השבתון שלו, שבה הוא הציע לי לעבוד בגוגל.

שלחתי קורות חיים, עברתי מספר ראיונות, ובשבוע הבא אתחיל לעבוד בגוגל, במשרת סטודנט ששמתי עליה עין כבר באוגוסט 2007, כשראיתי אותה אצל שליו בן ארי – בתרגום חופשי אפשר לקרוא לזה מתמחה טכני, תמיכה במחשבים שולחניים ואבזרים.

אנסה בעתיד לפרט ככל שיתאפשר לי על האתגרים שעומדים בפניי בעבודה, ועל פתרונות מעניינים שאפתח, ולהישאר כמה שיותר אובייקטיבי.

לצערי בזמן האחרון, ובפרט במהלך סמסטר חורף האחרון, השקעתי את כל מרצי וזמני בלימודים אל תוך הלילה, וכמות הכתיבה בבלוג זה התדרדרה לרמות בלתי נסלחות של חוסר פעילות. מי שבינתיים מתעניין במעשי היותר חסרי משמעות ויומיומיים מוזמן לקרוא את עדכוניי בטוויטר.

Tags: , ,

 1. galy’s avatar

  הכי כייף ללמוד לבד. בהצלחה

  הגב

 2. ytyt02’s avatar

  אני עכשיו תיכוניסט ועל מנדריבה ובאמת מציק לי שאני לא יודע טוב איך להשתמש במערכת..
  איך התחלת ללמוד?יש לך מקורות או טיפים?

  הגב

 3. צפריר’s avatar

  תתמקד בכל פעם במשימה כלשהי.

  אם לא עובד לך ווירלס, תהפוך עולמות ותמצא מדריכים באינטרנט ותנסה ותטעה עד שיעבוד לך, וככה תתיחס לכל משימה כאילו היא הדבר הכי קריטי.

  הדרך במקרה כזה יותר מועילה מהיעד, ובזמן שאתה מפוקס כדי להשיג מטרה מוגדרת היטב, אתה נתקל בכל מיני שיטות עבודה.

  אתן לך אפילו משימה – צור אייקון בסרגל הכלים שלחיצה עליו תקפיץ חלון קלט, אליו תכניס כתובת אינטרנט כלשהי. לאחר לחיצה על "אישור" יופיע על שולחן העבודה מסמך PDF שתוכנו הוא האתר שהזנת קודם.

  הגב

Reply

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

titassite