מהכוח אל הפועל

בתאריך 19 באוגוסט העליתי רעיון לאוויר העולם – למה שלא נעשה כנס וורדקאמפ בישראל. כתבתי את זה מיושבי בניכר, כלומר בסלון של אחותי במונטריאול, בשעה חצות, שזה 7 בבוקר שעון ישראל.

את ההמשך ניתן לראות בתגובות ובטראקבאקים:

08:55 – טל גלילי: "אני בעד, רעיון מעולה".

09:55 – שרית: "אני, כמובן, מצטרפת וגם מתנדבת להיות בוועדת קישוט."

14:06 – אח"י דקר: "גם אני בעסק."

17:16 – בוריס: "בכל הקשור להבאת הנושא למודעות, לא צריכה להיות בעיה כלשהי. הבעיה היא כאמור של מקום ותקציב – לגבי עניין, אין לי ספק שיש לנושא."

למחרת, 12:46 – שרית: "בבלינק אנחנו מוכנים ויכולים לעזור בכל מיני דרכים. דבר איתי."

21:11 – טל העלה את wordcamp-israel.info לאויר (מישהו אמר התקנת וורדפרס בחמש דקות?)

23:43 – פינגבאק מאהוד קינן – "כבר הודעתי לטל שאתרום עוגיות שוקולד-צ’יפס מריר, ואראה מה אני יכול לתרום בצד של הפקה."

– – –

בקיצור – Little did they know… חבורת המגיבים הזו, בתוספת עוד אישים (אני הולך לפי הנוהג שלא להגיד את כל מי שעשה, כי כל כך הרבה עשו (כראוי לפרוייקט קהילתי) שאי אפשר למנות את כולם) הרימה כנס גדול, מלא בתכנים איכותיים, מקצועי לעילא, חינם, וכל זאת באופן קהילתי, כשכל אחד תורם לפי יכולתו (והרבה תרמו הרבה מעבר ליכולותיהם…)

בסיכומי הפקות הלקחים מהכנס נאמר חזור ושוב המשפט "לא לארגן כנס בשלושה חודשים" – חבר'ה – עשיתם את זה בחודשיים ושישה ימים – כולל חגים!

– – –

איך היה הכנס עצמו? היה מעולה. הגעתי באיחור, ולכן פספסתי את אזכור השם שלי בהרצאת "שלום עולם". מיד כשהתיישבתי נדהמתי לגלות שקעי חשמל מפוזרים ליד כל הכסאות – מייד היה לי ברור שזה כנס שמארגניו מבינים עניין, וצודק אהוד כשהוא אומר שכל כנס צריך מפצלים. בהתחלה ישבתי למעלה רחוק (בכל זאת, באמצע הרצאה לא אתחיל לחפש מקום), אבל לא ראיתי את עצמי מפתח שיחה עם שגיא חמץ (למרות שבמבט לאחור אני בבלוגרול שלו 🙂 ), אז עברתי בהפסקה הראשונה לאגף השמאלי ביותר של האולם, שם מצאתי את עצמי נכנס לפאנל מוחות עם אפי פוקס, אלעד זלומונס ותום סלע, ובמין זווית שמאפשרת לי להיות עם הפנים לקהל.

אחרי ההרצאה של לורל ניגשתי להציג את עצמי, כי היא כתבה פעם על תוסף שאר הבשר שלי, והיא הגיבה בחיבוק כזה לבבי, ממש לא התגובה שציפיתי לה! מסתבר שלא רק שהיא זוכרת את התוסף, היא משתמשת בו בבלוגים שלה, והוא אפילו עובד! היא מקבלת התראות לאחר זמן של חוסר פעילות!
בדרך כלל אין משהו מיוחד בזה שמתכנת מגלה שהתוכנה שלו עובדת, אבל הפעם מדובר בתוכנה שיושבת רדומה כל עוד כותב הבלוג בחיים, ועוד לא שמעתי ממישהו שמת וקרוביו קיבלו מייל.

לורל אפילו דאגה להביך אותי על ידי שניגשה אלי ואמרה "Stand up!". וידאו יבוא בהמשך.

– – –

מה הלאה?

עכשיו אני דואג להקל על תהליך ההתקנה של וורדפרס בעברית, תוצאות יגיעו בהמשך.

מה עוד אפשר לעשות? אפשר לספר לעוד אנשים על הכנס – כל ההרצאות יעלו כוידאו לרשת כולל השקופיות של המרצים, כך שהכנס רק מתחיל! גם חבריכם יוכלו ללמוד איך להתקין את וורדפרס בחמש דקות! בנוסף כמובן שכמה שהכנס הנוכחי יקבל יותר חשיפה, יהיה יותר אטרקטיבי לספונסרים לממן את וורדקאמפ 2008.

לא עזרתם להקים את וורדקאמפ 2007 ומצטערים? עיזרו לקיים את וורדקאמפ 2008! צוות המארגנים עדיין עומל במרץ על סיום הכנס הנוכחי, אבל לפי כיוון הרוחות המנשבות, יהיה כנס 2008 – וכולם יכולים לעזור!

Tags: , , , , , ,

 1. אלעד’s avatar

  זלומונס

  הגב

 2. צפריר’s avatar

  סליחה, תיקנתי.

  הגב

 3. אהוד קינן’s avatar

  בראיה לאחור מה שקרה פה פשוט היה מטורף.

  הגב

 4. שרית’s avatar

  אם תיצור סקריפט התקנה פשוט, כמו של ג'ומלה או WebsiteBaker – אני ומפגרים אחרים נאהב אותך לנצח.
  ואז גם לא נצטרך להעביר הרצאה על התקנה בשנה הבאה 🙂

  הגב

Reply

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

titassite