החלונות הגבוהים

40 שנה לאלבום כזה הוא אירוע שבכל מקום נורמלי היו מציינים ברימאסטר מושקע ומורחב, ומלווים בפסטיבל תקשורתי שלם. פה, אם זה יקבל בוקסה של 150 מילה בין ראיון עומק עם כוכבן טלנובלות חלול לבין איזו דוגמנית שמוציאה קלטת לילדים, זו תהיה חתיכת הישג. קלישאה קלישאה אבל אתם יודעים שזה יהיה בדיוק ככה.

-ערן דינר, זה מסתובב, 12 בינואר 2007.

את ערן ליטוין פגשתי לפני כמה שנים באוזן השלישית, כשעוד היתה בשינקין. […] עכשיו הוא האיש שחתום על הרימאסטר המעולה של החלונות הגבוהים. האיש מבלה, בזה אין ספק.

-ערן דינר, זה מסתובב, 4 בספטמבר 2007.

– – –

מצויד במודיעין הממוקד, איתרתי את הדיסק הכפול בחנות מוזיקהנטו והזמנתי לעצמי מתנה לראש השנה.

חשוב לי הפעם ממש לקנות את הדיסק, היות והשקיעו כאן מאמץ מיוחד, כראוי לחברת תקליטים, ומגיע להד ארצי לקבל ממני כסף על זה. כדאי לקרוא אצל ערן בלינק השני על התהליך שעבר האלבום בדרך אל הדיסק, ומתוך כך להשכיל בנושא הקומפקט דיסק.

בשנותיו הראשונות של פורמט הקומפקט דיסק, חברות התקליטים העבירו מוזיקה לפורמט החדש בלי הרבה מחשבה, לרוב תוך התעלמות מהפרי אמפ של התקליטים (תקן שאיפשר להקליט ספקטרום שלם של מוזיקה על תקליט ויניל בלי שהבסים יעשו חריצים גדולים מדי – אם מתעלמים מהתקן כשמעבירים מוזיקה ישירות מתקליט, מתקבל סאונד מעוות, כשהבסים חלשים מדי והצלילים הגבוהים חזקים מדי, דבר שגרם להרבה מאלו שטוענים לזכות איכות הצליל בויניל לנקוט עמדה).

– – –

ומחר בלילה אני בהופעה של Barenaked Ladies!

Reply

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

titassite