הציבור עומד למבחן – אסור להיכשל

מתוך רשת למהדרין – ערן גבאי:

השר אטיאס אינו מתרגש, ונמצא בעיצומו של מהלך להכנת הצעת חוק שתמנע גישה חופשית באינטרנט לאתרים של פורנוגרפיה, אלימות והימורים.

בינתיים קיימת הצעת חוק של חברו של אטיאס למפלגת ש"ס, ח"כ אמנון כהן, שמבקשת לחייב כל אדם שיבקש לצרוך תכנים פורנוגרפיים או אלימים, להזדהות בפני ספק האינטרנט שלו, שבאמצעות מנגנון מעקב וזיהוי ביומטרי (על ידי טביעת אצבע) יוודא שהמנוי בגיר.

הצעת החוק של ח"כ כהן היא עתידנית ובלתי ישימה – זאת מבין כל אחד. במקרה הטוב, היא תתאפשר מבחינה טכנולוגית בעוד כמה שנים, ובמדינה שבה ממתינים כמעט שלוש שנים כדי לבצע הוראת חוק ליישום תוכנית ניידות המספרים, היא נראית חסרת סיכוי. הצעת החוק של ח"כ כהן נועדה, ככל הנראה, לשמש נייר לקמוס לאטיאס, כדי לבדוק את התגובות של גורמי התעשייה והציבור לאפשרות של צנזורה באינטרנט בישראל.

גורמי התעשייה והציבור – זה אנחנו. זה אני, זו את, זה אתה וגם ההורים והסבתות.

המצב ברור – הצעת חוק 892 של ח"כ אמנון כהן היא בלון ניסוי. היא מזל"ט חיזבאלוני שעובר את הגבול בשביל לראות מה יקרה כשישלחו מטען חבלה מוטס.

אסור להתייחס אליה בזלזול – התגובה הראשונית של מי ששומע על הצעת החוק היא "דבר כזה לא יכול לעבור ממילא".

אני אחליט מה מותר לכם -ח

אבל זה יכול לעבור – חשוב לשים לב, השר אמנון כהן נשאר לבד, אף אחד לא סיפר לו שאנחנו ב2007. הוא נחוש להעביר את ההצעה תוך שבועיים, ושכולם יקפצו.

בואו נקפוץ עד שתרעד הרצפה – שיידע כל מי שזומם לשים על האינטרנט חגורת צניעות, שצפוי לו מאבק מהסוג הגרוע ביותר – זה שבו הוא טועה, ואלה שמולו צודקים.

The video cannot be shown at the moment. Please try again later.

gyuval

מה עושים?

באיגוד האינטרנט הכינו דף לטובת המאבק. לכתוב אימייל לחבר כנסת לוקח שתי דקות.

בנוסף, תשמיעו קול. ספרו לחבריכם בעלי ההשפעה, חשוב שהנושא יגיע לסדר היום הציבורי ולא יהיה נחלתם של אנשי האינטרנט – על יסודות של חוק שכזה אפשר לכבות את האור במדינה לצמיתות.

מה עשיתם היום כדי לעצור את חוק 892?

Reply

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

titassite