לאן הלך הזמן

כנראה שהאמריקאים מנסים לטפח בכוח את תדמית הטמבל הנבער ששוכב בטריילר שלו, אחרת קשה להסביר כתבות ופוסטים שכאלה.

מסתבר שהקונגרס, או אחד ממוסדות החוק האמריקאים לצורך העניין, העביר במפתיע תיקון לחוק שכותרתו "Energy policy act of 2005", לפיו שעון הקיץ יתחיל מוקדם יותר מהרגיל, ויסתיים מאוחר יותר מהרגיל, מעתה ועד עולם.

הבעיה היא, שבעוד אנו בישראל מורגלים בטקס העברת השעון פעמיים בשנה, זאת ועוד, כל שנה מחדש בוצע משא ומתן על תאריכי שעון הקיץ הישראליים, בארה"ב תאריכי שעון הקיץ היו קבועים וסגורים, ואיפשרו נוחות מסוימת.
בכל מכשיר אלקטרוני תוכנתו התאריכים להחלפת השעון, כל וידאו, כל ראוטר, כל מחשב יודע בדיוק איך להזיז את השעון קדימה ואחורה, ומתי.

ועכשיו, הם חסרי אונים.

באמת, הם מתייחסים לזה כאילו זה היה באג 2007 – היום כמו אז, מתעלמים מהאפשרות הפשוטה למדי של להזיז את השעון ידנית, ומתבכיינים. אוי, כמה הם מתבכיינים. "We hope Apple will issue updates for Mac OS X 10.3 Panther and 10.2 Jaguar, else users will have to adjust their computers' clocks every year, twice on every Daylight Saving Time start and end date, for a total of four manual adjustments per year."
"Is the version of Movable Type I'm using going to make the adjustment? What about WordPress? Perl? Ruby? PHP? Java? Linux? I'm sure the current versions of all these programs and languages address the issue, but are there fixes and patches for those running old versions of Perl on their server?"

אפשר לחשוב, מה כבר צריך לעשות. להזיז את השעון. פפפף.

אבל אין לי מה להלין במיוחד על האמריקאים במקרה הזה, הרי כל החוק הזה, בכל העולם, של שעון הקיץ, יוצא מהנחת היסוד שהציבור מטומטם.

לא יכלו פשוט להגיד "כולם ללכת לעבודה שעה קודם", צריך להזיז את השעון. מרמים את עצמנו, עובדים על עצמנו שבשעה חמש בבוקר, השעה בעצם שש, וזה לא נקרא לקום מוקדם.

 1. עידו’s avatar

  האמת? אני מבין אותם. גם אני חושב שזה טיפשי ששעון קיץ מתחיל בזמן אחר כל שנה (אפילו אם השינוי הוא חד פעמי, מתאריך ישן לתאריך חדש) ואם הייתי מורגל שכל המכשירים שלי יודעים לכוון את השעה בעצמם, גם אני לא הייתי רוצה לעשות את זה באופן ידני.

  אמרת את זה בעצמך: כל וידאו, כל ראוטר, כל מיקרוגל, תנור, טלוויזיה, שעון, טלפון, מערכת הפעלה. למה שאני אטרח לכוון מחדש את כל השעונים האלה אם הם יודעים לכוון את עצמם?

  הגב

 2. מרק ק.’s avatar

  הוינדוס שלי משתמש בשרת הזמן (NTP) של מיקרוסופט בשביל לסנכרן את הזמן של המחשב. אם אני אשנה את הזמן ידנית הוא ישונה חזרה בפעם הבאה שהוא יסתנכרן מול השרת. זה יכול להיות די מעצבן.

  הגב

 3. n0nick’s avatar

  תראה, אולי זה נשמע לנו כמו אוי-אוי-אוי כי אנחנו כבר רגילים למרתוני הדיונים והסחיטות של שעוני הקיץ והחורף בכל שנה.

  הגישה שלהם, איך שאני רואה את זה, היא די בכיינית אבל יש בה נקודה: למה שהמשתמש ישנה את השעון בכל פעם? אם נחתנו על הירח, למה שהשרת שלי לא ידע לכוון את השעון אוטומטית?
  הרי פיתחנו מחשבים ותוכנות וטכנולוגיה מתקדמת בדיוק בשביל זה: שיעשו במקומנו דברים שגם אנחנו יכולים לעשות.
  אז אני בטוח שימצאו לזה פתרון (אם התאריך לא יהיה קבוע, אפשר לעבוד עם RSS או משהו דומה וסטנדרטי). אבל הדאגה הזו שהתוכנה והחומרה תדע לטפל בכל בעיה הכי קטנה שעלולה לצוץ – זו דאגה שיוצרת מוצרים איכותיים.

  רק 2 הסנטים שלי.

  הגב

 4. צפריר’s avatar

  מסכים, פשוט מצחיק אותי שהם מתייחסים לזה כאילו העולם נגמר ברגע שהאוטומט מתחיל לזייף

  הגב

 5. צפריר’s avatar

  עידו, פעם הבאה תנסה להגיב עם כתובת אי מייל אחרת, אני מנסה לפענח למה אקיסמט לא אוהב אותך

  הגב

 6. עידו’s avatar

  אני חושב שהוא לא אוהב אותי כי אין אותיות ניקוד בשם המשתמש. פתחתי מייל חדש (רק אל תנסו לשלוח לשם הודעה).

  בכל מקרה, אני חייב הערה אנאלית: האדם לא המציא מכונות כדי שיעשו בשבילו דברים שהוא יכול לעשות. זה בא רק אחר כך. האדם המציא מכונות כדי שיעשו בשבילו דברים שהוא לא יכול לעשות. אם זה הגלגל או מכונות החישוב ואם זה מכונת האריגה שמסמלת את פרוץ המהפכה התעשייתית (כן, האדם יכול לארוג, אבל אפילו לא קרוב ליעילות של מכונה תעשייתית).

  אגב, אני חושב שיש בעייתיות מסויימת בתאריך משתנה לשעון הקיץ משום שלא כל מכשיר מסוגל לקבל עדכונים חיים מסוג זה. לך תדע, אולי זה ה"צורך" שיביא לחיבור המקרר לאינטרנט.

  הגב

 7. צפריר’s avatar

  אולי לא ציינתי, אתה לא חייב לכתוב תיבת מייל אמיתית…

  הגב

 8. עידו’s avatar

  נו, שוין

  הגב

Reply

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

titassite