הפירצה קראה לאנס

מיתרונות האבטלה – פתאום אני שוב יכול לראות חדשות בשידור חי.

כך – כשדיווח לי הSMS על מסיבת העיתונאים של משרד בטחון הפנים לצורך מסירת דו"ח ועדת ירון, יכולתי ממש לראות אותה.

אז מה מסתבר? לא שימון, בלי תכנון, אפילו לא פיברוק של זימון, כולה שוטר דביל שהשאיר אותו לבד.

מקורביו של דוד צור, מפקד מחוז מרכז של המשטרה, התייחסו לנושא האחריות הפיקודית שעליו לשאת באמרם "לפעמים הש"ג כן אשם". כולנו יודעים למה הכוונה כשאומרים מקורבים, לכן אגש ישר לעניין – מי שאומר משפט כזה, לא מבין את תפקידו כמפקד. הש"ג, דביל ככל שיהיה, עובד לפי פקודות. לפי נהלים. יש עליו ביקורות. יש פיקוח. הוא פועל לפי נורמות שהסביבה מקיימת עליו. ואם הוא לא – אזי שהמפקד גרם לכך.

– – – –

בכל מקרה, הערב נתפס האנס – סיבה למסיבה לחדשות. בערוץ 2 תיכננו ערב משעמם מהרגיל – מאותם ערבים שבאם אין ממש מה להראות, אז מקיימים דיון בשיתוף כרמלה מנשה, כדי להחליט האם הצבא יכול להפיק מסקנות מלקחי המלחמה. בני סלע נתפס ממש בפריים טיים, כאילו תיכנן זאת מראש, ממש כמו מטחי הקטיושות של שמונה בערב בזמן המלחמה.

הפעם, חבל שלא השתמשו במצלמות הדור השלישי, כך אולי היה נחסך למשטרה (אותה משטרה שעוד היום עדיין היתה בטוחה שבני סלע נמצא בתא השטח מדרום לירקון וממערב לאיילון) הביזיון הנוסף, "נסיון נואש לצאת ממערבולת".

benisela

אכן, השוטרים מציגים לראווה את שלל הציד, מה שהם לא מבינים, זה שכשאתה משפיל מישהו, ורומס את כבודו הבסיסי ביותר קבל עם ויוסי מזרחי, אתה למעשה מוחק את עצמך. בייחוד כשמאחוריך יש שוטרים עם סלולרי שעושים שלום למצלמה, ולא בפעם הראשונה.

והנה רק נזכרתי באותה כתבה עילגת של ארז רותם מה24 בנובמבר, ערוץ 2 החליטו לשדר אותה שוב. למה? כי זה ממלא זמן. מה זה משנה, אולפן שישי, כתבות וכאלה, אם אפשר לשדר בפעם המיליון כתבה שמעלה שאלות נוקבות שחייבים לקבל עליהן תשובות! מדוע זומן בני סלע לבית המשפט?? כיצד עבר את החומה?? ועוד כהנה וכהנה. יש סיבה שקוראים לזה חדשות. לפחות ארהל'ה הרגיע – "אל תדאגו, לאחר הפרסומות נהיה כאן עם עוד צילומים ודיווחים ישירים ממעצרו של בני סלע".

אבל רגע, כבוד בסיסי? לבני סלע? אולי לא מגיעה לו שמירה על כבודו?
בכל זאת, הבן אדם אנס סדרתי. חתיכת הפרשה של חילזון שכמותו.

ואני אומר, בכל זאת בן אדם. נכון, לא צריך להגזים ולהיסחף למחוזות של רגש ואמפתיה בחושבנו על השבועיים הנוראיים שודאי עברו עליו, בודד, בלי אף אחד לדבר איתו, נרדף.

אבל חשוב תמיד לזכור – למרות שאנו רגילים לחשוב על כבוד האדם וחירותו כמקשה אחת, כבודו של אדם, כל אדם, לא נשלל ממנו, גם כשנשללת חירותו.

עדכון: Great minds think alike?

 1. def’s avatar

  הייתה פעם הצעת חוק לקנוס את האזרחים שבזמנו אחרי פיגועים
  מדברים בסלולארי ומחייכים למצלמה חייבים להחזיר אותה
  מה ציפית המשטרה מרגישה כמו זטכה בלוטו
  כולם מחייכים מאושרים תן להם בשלהם הייתי נותן עד שבועיים
  עד לביזיון הבא

  הגב

Reply

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

titassite