כסורק המתגבר

לפני שנה בערך שוטטתי חסר מעש באינטרנט, וראיתי במקרה טריילר של סורק באפלה.
נדלקתי – הרוטוסקופיה, אותה שיטה שבה צילמו סרט, ולאחר מכן במשך 18 חודשים הפכו כל פריים בסרט לאנימציה מחושבת היטב ומרהיבה ביופיה, נראית ממש טוב.

לכן החלטתי להשיל כמה שקלים ולראות את הסרט בפסטיבל הסרטים. זו ככל הנראה הפעם היחידה שהסרט מוקרן על מסך קולנוע בישראל, ומי שלא ראה את הסרט בפסטיבל, הפסיד.

קיאנו ריבס הצליח לא להיות קיאנו ריבס למשך סרט אחד, ופיליפ ק. דיק לדעתי במיטבו כשהוא יוצר מקסימום סיפור מינימום מדע בדיוני. נראה לי שאקרא את הספר.

סורק באפלה

הערה למפיקי הפסטיבל – הכתוביות שאתם מקרינים בנפרד מהסרט קטנות מדי – זה הגיע למצב שבו הייתי צריך לבחור בין לקרוא את הכתוביות לבין לראות את הסרט.

– – –

בין שני הסרטים העברתי קצת זמן בארקפה, שם נתקלתי בטופס משוב על הסלטים החדשים שלהם. יש בטופס חמש שאלות, איך היית מגדיר את גודל הסלט, טעמו, צורתו, ועוד איזה קריטרוניים, כשהתשובות הן אחד עד חמש, פחות טוב מהמתחרים ועד יותר טוב מהמתחרים, בהתאמה.
זו מין תחרותיות מגעילה, הרי גם אם נתעלם מהנחת היסוד שאני מכיר עד הסוף את הסלטים של המתחרים, מה אכפת לכם מהמתחרים? תעשו סלט יפה, גדול וטעים, בלי קשר למה שהמתחרים שלכם עושים. תפסיקו להסתכל על הדשא של השכן. אני צריך להבין שבשביל שתעשו סלט טעים, קודם המתחרים צריכים לעשות סלט טעים?

– – –

כבר לא עושים סרטים כמו המעיין.

המעיין

אני מחכה לסרט הזה מאז היום שבו ראיתי את רקויאם לחלום, סרטו הקודם של דארן ארונופסקי. היה לי משעמם, שאלתי חבר איזה סרט כדאי לי לראות, המליץ לי על רקויאם לחלום, הורדתי אותו, והסתובבתי בדכאון במשך יומיים לאחר מכן. עד היום כשאני שומע את נעימת הנושא של הסרט עולות לי דמעות לעיניים.

המעיין הוא סרט הזייתי, שלא ברור לך מה בעצם קורה, אבל אתה ממש נהנה לראות את זה.

עדכון: יאיר רוה פחות או יותר הבין מה קורה שם, זהירות, יש קצת ספוילרים.

– – –

האזורים הכי אהובים עלי ב-iMDB הם הטריוויה והפאשלות. לדוגמה, בסקאנר דארקלי, אפילו שזה אנימציה שאפשר לפקח עליה ולשנות כל מיני דברים, יש חוסרים בהמשכיות, עגילים שנעלמים מצילום לצילום, דברים כאלה.

במעיין השתמשו בצילום מיקרוסקופי של צלחות פטרי כדי ליצור כל מיני אפקטים מיוחדים, כנראה של הצילום בחלל, במקום באנימציה ממוחשבת, ככה גם חסכו בתקציב וגם זה יצא יותר יפה.

– – –

וזהו, חיפה יכולה לחזור למצב הרדום הרגיל, שבו מסיבת רחוב מסתיימת בשעה שתים עשרה בערב, כמו ביום חמישי האחרון.

 1. יואב’s avatar

  הספר 'סורק אפלה' פשוט מצויין.
  קראתי אותו מזמן וממש התרגשתי לראות את הטריילר לסרט
  הוא בטוח פחות טוב מהספר, כי הספר הוא סוגסטיבי כל כך, שקשה לי להאמין שזה באמת יכול לעבור בסרט.

  הגב

 2. צפריר’s avatar

  כשאגיע הביתה אנסה למצוא איזה אי-בוק נורמלי

  לא בטוח שאני מבין למה אתה מתכוון כשאתה אומר סוגסטיבי, אבל בא לי לגלות.

  הגב

 3. רונית’s avatar

  אמרת פאשלות!
  יה, מזמן לא שמעתי את המילה הזאת.
  כשאני כותבת "שאפה" צוחקים עלי

  הגב

 4. צפריר’s avatar

  איך עוד אפשר לתרגם
  "GOOFS"

  הגב

 5. צפריר’s avatar

  הוספתי לינק לספר בגוף הפוסט, תיהנו

  הגב

Reply

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

titassite