חינם בלי כסף

כבר אמרתי בעבר במקומות שונים שאתר האינטרנט של הארץ מבזה את המושג "אתר אינטרנט".

תומר מהפנקס הציג בזמנו תופעה – יש טופס של שבועיים חינם מנוי להארץ, שבפיירפוקס נראה ממש לא טוב.
תחקיר מעמיק נוסף גילה שגם באקספלורר נחתכת חצי שורה.

אבל באותה הזדמנות החלטתי לבדוק את טיבו של אותו "חינם". אני חשדן. ראיתי בחיי כבר הרבה "חינמים" כאלה, שנותנים לך חודשיים/חודש/שבועיים חינם חינם באמת בלי כסף, רק בוא תן לי מספר כרטיס אשראי, ואם אתה רוצה תמיד אפשר לבטל.
בחיי שיש לי מכשיר סלולרי ששוכב בבית ללא שימוש, ובזכות החינם הזה כבר חצי שנה הוא מנוי לאינטרנט סלולרי. אני אומר לעצמי עכשיו "נכון, צריך ביום ראשון לבטל את זה". נראה מה אזכור ביום ראשון.

אז רשמתי כתובת ומספר סלולרי, וחיכיתי לנציגה. כבר הכנתי את עצמי נפשית לשיחה. הכנתי משפטים בנוסח "תשמעי, שיהיה לך ברור שאין לי שום כוונה להמשיך את המנוי חוץ מהחינם", "בואי נתחיל את תהליך הביטול כבר עכשיו" וכן הלאה. הזמן עבר, ואף אחד לא התקשר.

אתמול קיבלתי סמס, "תודה על הצטרפותך לעיתון הארץ מיום 07/09/06 מח' מנויים 03-5121333". איזה מנוי איזה בטיח?

אז התקשרתי אני אליהם. ענה לי נציג השירות ("סקסיסט", הטחתי בעצמי), ומה מסתבר? נרשמתי, ולכן אני מקבל עיתון במשך שבועיים. אין להם מספר כרטיס אשראי, או כל אמצעי תשלום אחר שלי. אחרי השבועיים, המנוי נפסק מעצמו, אלא אם כן אתקשר אני אליהם ואבקש להאריך. זה באמת בחינם.

והעיתון? השליח תקע אותו בתיבה, אמא שלי חשבה שהוא טעה, ובמקום לנסות להעמיד אותו על טעותו, לקחה את העיתון מהר.
ככה היא הרוויחה תחושת "מים גנובים ימתקו", ואני קיבלתי עיתון בשעות אחה"צ, בערך 20 שעות אחרי שראיתי את רוב הכתבות ברסס של הארץ אונליין (רשומים תחת תאריך ראשון לינואר 1970).
בשביל מה עדיין מבזבזים נייר על הדברים האלה?

  1. יקיר’s avatar

    מס
    2552-1253-4295-4855

    הגב

Reply

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

titassite